مقاله ناهنجاری ها و نابجایی در جنین های جوجه

مقاله ناهنجاری ها و نابجایی در جنین های جوجه مقاله ناهنجاری ها و نابجایی در جنین های جوجه

دسته : دامپزشکی

فرمت فایل : word

حجم فایل : 20 KB

تعداد صفحات : 10

بازدیدها : 167

برچسبها : جوجه کشی ناهنجاری جوجه

مبلغ : 6000 تومان

خرید این فایل

دانلود مقاله بررسی ناهنجاری (نقص عضو) ها و نابجایی (بدشکلی) در جنین های جوجه

مقاله ناهنجاری (نقص عضو) ها و نابجایی در جنین های جوجه

بخشی از متن مقاله

اطلاعات ریز و تفصیلی و دقیق در مورد ناهنجاریها و جنین های نابجا در صفت طیور در دسترس همگان وجود ندارد. همچنین اطلاعات یکسان و ثابت اندکی در جوجه کشی ها در این خصوص وجود دارد. در شرکت ها و مجتمع های بزرگ پرورش طیور هر عاملی که سبب کاهش تعداد جوجه های درجه یک و قابل فروش شود میزان سودآوری شرکت را تحت تاثیر قرار می دهد. در یک هچ عادی میزان ناهنجاریها (Deformities) و نابجایی جنین ها (embryo malposition) و جوجه هایی که با این عنوان حذف می شوند 1-2 درصد می باشد.

ناهنجاری ها یا نقص عضو در جنین جوجه ها در کل فرایند انکوباسیون و در کل زمانی که کل جنین رشد و نمو می کند ایجاد می شود در حالی که جنین تنها در هفته آخر انکوباسیون و قبل از هچ اتفاق می افتد.

مطالعه آزاد

ناهنجاری ها و بدشکلی های جنین مرغ

CHICKEN EMBRYO MALPOSITIONS AND DEFORMITIES

اطلاعات دقیقی که طبقه بندی و بروز ناهنجاری ها و بدشکلی های جنین را در طیور تجاری توصیف می کند، به آسانی در دسترس نیست. علاوه بر این، اغلب سازگاری کمی در این داده ها در میان جوجه کشی ها وجود دارد. هر گونه کاهش در تعداد جوجه های قابل استفاده، ممکن است منجر به زیان اقتصادی قابل توجهی شود. در یک هچ معمولی، از دست دادن حدود 1٪ تا 2٪ از جوجه ها به دلیل تغییر شکل و ناهنجاری معمول است. بدشکلی ها در طول فرآیند رشد جنین ظاهر می شوند، در حالی که ناهنجاری ها در آخرین هفته جوجه کشی یا انکوباسیون قبل از هچ رخ می دهد. در یک هچری تجاری در طی یک دوره 5 ساله، بیش از نیم میلیون تخم برای اهداف کنترل کیفیت شکسته شده بود و هزاران جنین از تخم خارج نشده برای تعیین فراوانی تغییر شکل ها و ناهنجاری های مختلف مورد بررسی قرار گرفتند. (برگرفته از منبع مقاله، برای مطالعه بیشتر می توانید از منبع موجود در مقاله نیز استفاده کنید)

انکوباسیون، نهفتگی یا کمون (incubation) به معنای فرایند نگهداری چیزی در دما و شرایط خاصی است تا بتواند تکامل یافته یا رشد کند. به عبارتی انکوباسیون فرآیندی است که طی آن یک پرنده، مرغ یا غیره تخم های خود را تا بیرون آمدن جوجه گرم نگه می دارد یا فرآیندی که طی آن تخم مرغ تا مرحله بیرون آمدن جوجه ها گرم نگه داشته می شود.

خرید و دانلود آنی فایل

به اشتراک بگذارید

Alternate Text

آیا سوال یا مشکلی دارید؟

از طریق این فرم با ما در تماس باشید