تحقیق اخلاقیات، حریم شخصی و امنیت اطلاعات تحقیق اخلاقیات، حریم شخصی و امنیت اطلاعات

دسته : مدیریت

فرمت فایل : word

حجم فایل : 102 KB

تعداد صفحات : 37

بازدیدها : 594

برچسبها : امنیت اطلاعات حریم شخصی

مبلغ : 9000 تومان

خرید این فایل

تحقیق اخلاقیات، حریم شخصی و امنیت اطلاعات

دانلود تحقیق مدیریت و سیستم های اطلاعاتی مدیریت با موضوع اخلاقیات، حریم شخصی و امنیت اطلاعات

اهداف یادگیری :

شرح تهدیدات عمده اخلاقی مربوط به فناوری اطلاعات، و شرح وضعیت هایی مربوط به آن

بیان تهدیدات عمده امنیت اطلاعات

شناخت مکانیزم های دفاعی گوناگونی که در محافظت از سیستم های اطلاعلاتی مورد استفاده قرار می گیرد.

اخلاقیات حریم خصوصی و امنیت اطلاعاتی

استفاده مناسب از فناوری اطلاعات، مزایای فراوانی برای انسانها، سازمانها و کل جامعه دارد. متاسفانه فناوری اطلاعات با مقاصد مخرب نیز می تواند مورد استفاده قرار گیرد . موارد زیر را در نظر بگیرید: 1- اطلاعات شخصی افراد ممکن است سرقت گردد 2- امکان دارد سازمان ها با اطلاعات سرقت شده ی مشتریانشان مواجه شوند که می تواند همراه با زیان های مالی و یا از دست رفتن اعتمادو اطمینان مشتریان گردد3-کشورها نیز با تروریسم کامپیوتری و جنگ الکترونیکی مواجه می باشند. 4- سواستفاده از فناوری اطلاعات بحث اول در زمینه فناوری اطلاعات است. هم اکنون شما با بیشتر کارکردهای IT آشنا می شوید. و ما موضوعات پیچیده اخلاق، حریم خصوصی و امنیت را به شما نشان می دهیم.

حفاظت از حریم خصوصی

حریم خصوصی می تواند متناسب و به صورت معقولانه تعیین شود . اطلاعات خصوصی مشخص می کند چه کسی و به چه میزان می تواند اطلاعات شخصی در مورد شما راجمع آوری نماید . حقوق شخصی نیز در باره افراد، گروه ها و موسسات به کار می رود.. همچنین در بسیاری کشورها رای دادگاه 2 قانون را مطرح می کند: 1- حریم خصوصی مطلق نیست و حریم خصوصی باید با نیاز های جامعه متناسب باشد و بر این اساس تعیین شود. 2- حقوق عمومی بر حریم خصوصی مقدم است این دو قانون نشان می دهد که چرا در برخی موارد تعیین حریم خصوصی دشوار بنظر می رسد . امروزه حقوق حریم خصوصی در سراسر ایالت متحده آمریکا و دولت های فدرال به رسمیت شناخته می شود.

تهدیدات امنیت اطلاعات

عوامل بسیاری امروزه امنیت اطلاعات را بیشتر با خطر مواجه کرده است. 1-وسایل کوچک تر شده اند ، قدرتآنها افزایش یافته و هزینه هایشان کمتر شده است. نتیجتا، افراد بیشتری توانایی استفاده از کامپیوتر با قدرت پردازش و ذخیره سازی بالا را دارند. هرچه اطلاعات خصوصی ذخیره شده بیشتر شود احتمال سرقت نیز افزایش می یابد. 2- اینترنتباعث شده است که شبکه های نا امن بسیاری بوجود آید . امنیت اطلاعات ذخیره شده در هر کامپیوتربا ارتباط با هر کامپیوتر دیگری از طریق شبکه تحت تاثیر قرار می گیرد.

شبکه ها بنحو گسترده ای بهره وری خود را افزایش داده اند و در محیط کسب و کار امروزی به عاملی ضروری تبدیل شده اند. هم زمان ، آنها اطلاعات و داده های سازمان را در مقابل خطر آسیب پذیر تر می کنند.

هر روزه افراد جامعه بین المللی نسبت به قبل سواد کامپیوتری بیشتری کسب میکنند و وسایل کامپیوتری ببه میزان بیشتری در دسترس افراد قرار می گیرد و امنیت کامپیوترها آسیب پذیرتر می گردد. در شبکه ها و محیط اینترنتی امروز، کاربران می توانند بسیار کم هزینه و سریع و آسان به دستگاه های کامپیوتری دسترسی پیدا کنند .و این نشان می دهد که افراد مخرب از هر کجای دنیا و در هر زمانی می توانند حمله کنند.

خرید و دانلود آنی فایل

به اشتراک بگذارید

Alternate Text

آیا سوال یا مشکلی دارید؟

از طریق این فرم با ما در تماس باشید