تحقیق 7 ابزار کنترل کیفیت pdf

تحقیق 7 ابزار کنترل کیفیت pdf تحقیق 7 ابزار کنترل کیفیت pdf

دسته : مدیریت

فرمت فایل : pdf

حجم فایل : 162 KB

تعداد صفحات : 10

بازدیدها : 896

برچسبها : کنترل کیفیت تحقیق مدیریت

مبلغ : 1000 تومان

خرید این فایل

دانلود تحقیق و جزوه آموزش و بررسی 7 ابزار کنترل کیفیت pdf

در این فایل دانلودی به بررسی هفت ابزار کنترل کیفیت شامل : هیستوگرام، دیاگرام پارتو، نمودار علت و معلول، برگه های ثبت فراوانی، نمودار تمرکز خرابی ها، نمودار پراکندگی و نمودار های کنترلی پرداخته شده است. بخشهایی از متن تحقیق در زیر آورده شده است.

هیستوگرام

بافت نگار - نمودار فراوانی

بسیاری از داده های موجود در هر سازمان کمی و عددی هستند. در بسیاری از موارد این دادهای از اندازه گیری متغییر های پیوسته مثل زمان، وزن، میزان فروش و نرخ تولید حاصل می شوند. از آنجا که عوامل زیادی روی داده ها تاثیر می گذارد، تغییر در اندازه داده های پیوسته امری اجتناب ناپذیر است. به عنوان مثال نرخ تولید همواره تغییر می کند، میزان بازدهی ماشین آلات تولیدی نوسان می نماید.

بافت نگار تشکیل شده است از یک محور افقی که اعداد اندازه گیری شده در طبقه های مختلف در آن قرار دارند و همچنین یک محور عمودی که نشان دهنده فراوانی است. بافت نگار نوعی نمودار میله است که با کمک آن می توان تغییرات داده های پیوسته را تشریح نمود. در بافت نگار تعداد زیادی از داده ها در قالب خاصی طبقه بندی می شود تا بتوان آنها را ساده تر درک و تحلیل نمود. اشکال بافت نگار تقریباً نامحدود است. لیکن در اکثر موارد بافت نگارها به اشکال مشخص ظاهر می شوند و هر کدام از این اشکال دارای خصوصیاتی هستند که با استفاده از آنها می تواند رفتار فرآیند را تجزیه و تحلیل کرد.

...

نمودار تمرکز نقص (برگه چک)

ابزار شهودی جمع آوری داده ها

یکی از ابزار های ساده و در این حال کارا در کنترل کیفیت می باشد که استفاده صحیح از آن همراه با تجزیه و تحلیل آن منجر به یافتن نتایج جالبی می شود.

در قسمت بالای فرم مشخصاتی مانند نام واحد، نام محصول، تاریخ و نام بازرس و ... نوشته می شود. درقسمت پائین فرم نمایی از فراورده رسم می شود. بعد از هر بار بازرسی در صورت وجود عدم انطباق روی شکل محصول در محل وجود ایراد علامتی می زنیم. بعد از چند دوره می توانیم با تجزیه و تحلیل این برگه به نتایج جالبی برسیم و با توجه به نوع فرآیند می توان علت بوجود آورنده را کشف و رفع نمود...

خرید و دانلود آنی فایل

به اشتراک بگذارید

Alternate Text

آیا سوال یا مشکلی دارید؟

از طریق این فرم با ما در تماس باشید